Γεύση
ΟΥΖΟ ΒΑΡΒΑΓΙΑΝΝΗ
Πέντε διαφορετικά προϊόντα, πέντε διαφορετικοί χαρακτήρες ούζου που ταιριάζουν σε ποικίλες στιγμές και διαθέσεις. Κοινό στοιχείο όλων η δημιουργία τους από απόσταξη 100% με αργές διαδικασίες, σε μικρούς χάλκινους άμβυκες, η χρήση εξαιρετικής ποιότητας γλυκάνισου και άλλων πρώτων υλών, η προσθήκη του κρυστάλλινου νερού του Πλωμαρίου και φυσικά η συσσωρευμένη εμπειρία 164 χρόνων της οικογένειας Βαρβαγιάννη στην απόσταξη του ούζου. Αργά, υπομονετικά, όπως τότε που ο Ευστάθιος Βαρβαγιάννης απέσταξε το πρώτο του ούζο το 1860.
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/annie-spratt-x9UIZsseXb0-unsplash-400x345-c-default.jpg}})
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/despina-galani-10Syjjq-ElY-unsplash-400x533-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-quang-nguyen-vinh-8259963-834x745-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-shvets-production-7946821-scaled-400x345-c-default.jpg}})
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-mark-neal-5267661-400x533-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-temmuz-uzun-13798997-834x745-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-vitor-monthay-8365397-400x345-c-default.jpg}})
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/drimoniasma12072006-075-400x533-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-vladimir-srajber-14027919-834x745-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/portuguese-gravity-EECt4dYb6k8-unsplash-400x345-c-default.jpg}})
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-maria-orlova-4946440-400x533-c-default.jpg)
![](https://www.varvayanni.com/wp-content/uploads/2023/06/pexels-eva-bronzini-7253971-horizontal-834x745-c-default.jpg)